30 bønspunkter før tjeneste

0
3629

Psalms 92: 1 Det er en god ting at takke HERREN og synge ros til dit navn, O Højeste: 92: 2 at fremvise din kærlighed om morgenen og din trofasthed hver aften,

Pre-service-bønepunkter er bønepunkter, der er bedt før a kirke service begynder. Disse bønspunkter for forudgående tjeneste kan hæves en dag før gudstjeneste eller få timer før gudstjenesten. Formålet med forudgående bønner er at forberede sig åndeligt til tjenesten. Enhver præst, der vil se stor indflydelse i hans eller hendes kirke, må ikke vises i nogen gudstjeneste tilfældigt. Når du henvender dig til dine gudstjenester med vilje, kan du muligvis ende et havari i hænderne på mørke kongerige. Men når du forbereder sig åndeligt gennem bønner til enhver tjeneste, skal du aldrig mangle Guds nærvær.

I Matteus 16:18 sagde Jesus 'jeg vil bygge min kirke, og helvede's porte skal ikke sejre imod den '. Hver kirke er under angreb fra mørkets kræfter, det er derfor, det er risikabelt at drive en bønsløs kirke. Portene til helvede kan kun modstås gennem bønner. Når en kirke gives til intense bønner, er atmosfæren mættet og opladet af Guds kraft. Ingen djævel kan sejre i et miljø, hvor Guds nærvær er dominerende. Pre-service bønner er et must, hvis du skal se magt i alle dine gudstjenester. Hver Pastor skal skabe tid til at bede for hver gudstjeneste, du skal starte med at takke Gud for succes med de tidligere tjenester, så beder du om hans åbenlyse tilstedeværelse, der skal ses i din nuværende tjeneste, beder du også om virkningen af ord der bliver forkyndt i enhver tjeneste, og så beder du om, at Gud besøger enhver medlem med sit eget guddommelige møde, når de dukker op for tjenesten. Disse bønepunkter forud for tjenesten sætter dig op til en god tid i Guds nærvær. Når du engagerer dig i denne bøn i dag og altid, skal dine gudstjenester aldrig mangle ild i Jesu navn.

Punkter inden bøn før service

1: Far tak for mængden af ​​medlemmer ved vores gudstjenester sidste søndag

2: Far, i Jesu navn, tak for forskellige ordmøder i medlemmernes liv

3: Far, tak for at have bekræftet det profetiske ord i ethvert medlems liv i Jesus navn

4: Far, i Jesu navn, tak for din mægtige hånd, der ligger bag den fortsatte vækst af denne kirke indtil dato

5: Far, i Jesu navn, tak for at have fodret din hjord med visdom og viden gennem apostlen over denne kirke siden starten

6: Far, i Jesu navn, tak for øjeblikkelige svar på bønner i vores bønstime

7: Far, i Jesu navn, tak for sjæls masse frelse i tjenester i Jesu navn

8: Far, tak for din manifesterede tilstedeværelse i vores midte, både som en kirke og som enkeltpersoner siden året begyndte

9: Far, tak for at etablere alle vores nye konvertitter og nye medlemmer i året 2019, hvilket resulterer i en kontinuerlig vækst af alle vores kirker over hele verden

10: Far, i Jesu navn, tak for fred og ro, som vi har oplevet i denne kirke siden starten

11. Fader, i Jesu navn, læser øjeblikkeligt alle, der kaldes syge i denne kirke, og gendanner dem til perfekt helbred.

12. Fader, i Jesu navn og ved åbenbaring af Dit Ord, genskab overordnet sundhed for hvert medlem under belejringen af ​​enhver terminal tilstand lige nu.

13. Fader, i Jesu navn, ødelægger enhver form for handicap, der hærger ethvert medlems liv, hvilket resulterer i deres perfekte sundhed.

14. Fader, i Jesu navn, befri hvert medlem af denne kirke fra alle djævelens undertrykkelser og etablerer deres frihed lige nu.

15. Fader, i Jesu navn, lad ethvert medlem opleve virkeligheden af ​​guddommelig sundhed gennem dette år og derved forvandle os til levende vidundere blandt mennesker.

16. Far, i Jesu navn, lad alle kaldte arbejdsløse i denne kirke modtage deres mirakeljobber denne måned.

17. Far i Jesu navn får hvert medlem til at nyde guddommelig fordel, hvilket resulterer i overnaturlige gennembrud denne måned.

18. Fader, i Jesu navn og ved hjælp af visdomsånden, fortryder hvert medlem af denne kirke i vores forskellige forretninger, erhverv og karrierer i år.

19. Fader, i Jesu navn og ved din Ånds stemme, leder hvert medlem til råder over lydløse gennembrud i år, hvorved vi bekræfter vores New Dawn Era.

20. Fader, i Jesu navn og ved adgang til guddommelige hemmeligheder, blomstrer værkerne i hænderne på hvert medlem af denne kirke i år, hvorved vi lancerer os til en verden af ​​udnyttelser

21: Far, i Jesu navn, tak for at have gjort denne kirke til et bjerg af stemmer, da Guds Ånd tjener alle medlemmers behov

22: Far, i Jesus, tak, fordi du har givet os fred i Nigeria og bredde (eller nævn dit land), hvilket gør det lettere for evangeliet at gå ind i krigsbyer i Jesus navn

24: Far, i Jesu navn, tak for New Dawn ordre om bekræftelse af ordet i vores tjenester i år, hvilket resulterede i tegn og vidundere blandt os

25: Far, i Jesu navn, tak for den overnaturlige kirkevækst, som vores kirker verden over oplever

26: Far, i Jesu navn, tak for den overnaturlige visdom, der arbejder i din tjener, apostlen over denne kirke siden starten

27: Far, i Jesu navn, tak for at have givet din tjener guddommelig styrke gennem dette år

28: Fader, i Jesu navn, lad dine reaper-engle gå på voldsomt over vores høstfelt i dag og ødelægge alle sataniske fæstninger, der søger at modstå folkemasserne fra at blive udtaget i denne kirke i morgen, søndag

29: Far, i Jesu navn kommer vi imod alle vejrforstyrrelser før, under og efter vores tjeneste (r) i morgen søndag, hvilket resulterer i tilstrømningen af ​​rekordstore folkemængder

30: Far ved Jesu blod bestemmer vi, at vi løber fri bevægelighed for alle tilbedere ind og ud af kirken den kommende søndag

Annoncer
Forrige artikelLad Gud rejse bønspunkter
Næste artikel30 bønepunkter for næste niveauer
Mit navn er Pastor Ikechukwu Chinedum, jeg er en Guds mand, der brænder for Guds bevægelse i de sidste dage. Jeg tror, ​​at Gud har bemyndiget enhver troende med en mærkelig rækkefølge af nåde til at manifestere Helligåndens kraft. Jeg tror, ​​at ingen kristen skal undertrykkes af djævelen, vi har kraften til at leve og gå i herredømme gennem bønner og ordet. For yderligere information eller rådgivning, kan du kontakte mig på chinedumadmob@gmail.com eller Chat mig op på WhatsApp And Telegram på +2347032533703. Jeg vil også meget gerne invitere dig til at deltage i vores magtfulde 24-timers bønne gruppe på Telegram. Klik på dette link for at deltage i nu, https://t.me/joinchat/RPiiPhlAYaXzRRscZ6vTXQ. Gud velsigne dig.

EFTERLAD ET SVAR

Indtast venligst din kommentar!
Indtast venligst dit navn her